X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Znajdź ubezpieczenie:
Wybierz ubezpieczenie:
Kup Tanie i Dopasowane Ubezpieczenie w 3 prostych krokach: 1. wybierz ubezpieczenie 2. wybierz firmę 3. wypełnij wniosek

Ubezpieczenia OC/AC/NNW

Ubezpieczenie samochodu
U nas znajdziesz aktualne oferty i promocje towarzystw ubezpieczeniowych, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Nie pobieramy żadnych opłat od naszych użytkowników.

Sprawdź:
Sprawdź składkę:
MTU AXA Direct
http://www.ubezpieczeniaonline.pl/revive/www/delivery/ck.php?oaparams=2__bannerid=13__zoneid=0__log=no__cb=f91b5be4e8__oadest=http%3A%2F%2Fgde-default.hit.gemius.pl%2Flshitredir%2Fid%3D.A3q77wfv8QkUjuypQXuzMQ6PzKWnvtZScXVP3KIRGf.C7%2Ffastid%3Dfljdnewamqhmvbhjewerslhhweki%2Fstparam%3Dsfekexeirg%2Furl%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.axadirect.pl%2Fquote%2F%3Futm_source%3Dubezpieczeniaonline.pl%26utm_medium%3Dklik%26utm_campaign%3D022015%26m%3D190004

Jak można uniknąć zwyżki dla młodych w ubezpieczeniu OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne
Młodzi ludzie najczęściej nie dysponują dużą gotówką. Dlatego rozważając posiadanie własnego auta powinni zastanowić się nie tyle nad tym, czy będzie ich stać na zakup pojazdu, ile nad tym, czy mogą sobie pozwolić na późniejsze opłacanie składek za ubezpieczenie komunikacyjne.
 
O ile młody właściciel zawsze może uznać, że AC lub NW to zbędny komfort, o tyle wykupienia ubezpieczenia OC nie da się uniknąć. I tu dwudziestoparoletnią osobę, która niedawno otrzymała prawo jazdy, spotkać może niemiłe zaskoczenie w postaci składki nawet kilkakrotnie wyższej od tej, którą płaci jego rodzic.

Z jakimi zwyżkami musi się liczyć młody właściciel samochodu?

Zwyżki dla młodych kierowców wynikają z dwóch przyczyn:
  • wiek – zakłady ubezpieczeń stosują zazwyczaj zwyżki, które sięgać mogą nawet 100%, dla osób poniżej pewnego wieku. Próg ten oscyluje wokół poziomu dwudziestu kilku lat. Ostatnio niektórzy ubezpieczyciele podzielili dodatkowo grupę młodych kierowców na kilka podgrup. Większą zwyżkę otrzyma na przykład osoba poniżej 22 roku życia, nieco niższą - ta pomiędzy 23 a 26, itp.;
  • brak doświadczenia – często ubezpieczyciele stosują zwyżki dla świeżo upieczonych kierowców bez względu na ich wiek. Ilość lat, które upłynęły od daty zdania egzaminu, może mieć istotny wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. W ciągu pierwszych 2 lub 3 lat można liczyć się ze zwyżką nawet do 30%. Trudno powiedzieć, czy jest to miernik właściwy. Niekoniecznie bowiem ilość czasu, jaka upłynęła od wydania prawa jazdy, idzie w parze z ilością przejechanych kilometrów.

Z czego wynikają te niedogodności?

Kwestia wysokich składek OC dla młodych ludzi budzi kontrowersje. Na forach internetowych pojawiają się na ten temat rozmaite opinie. Skąd bierze się założenie ubezpieczycieli, że kierowca młody jest bardziej niebezpieczny? Czy nie jest to przypadkiem nieuzasadniona dyskryminacja? Niestety z analizy przyczyn wypadków w Polsce jasno wynika, że największe zagrożenie na drodze stanowi brawura i brak doświadczenia kierującego pojazdem. Młody kierowca siłą rzeczy łączy w sobie te dwie cechy. Oczywiście jak od każdej reguły, tak i od tej istnieją wyjątki. Niestety statystyki są bezlitosne i zakłady ubezpieczeń rekompensują sobie zwiększone ryzyko podwyższaniem składki.

Jak uniknąć zwyżki?

Pierwszą rzeczą, jaka może przyjść do głowy w takiej sytuacji, jest zarejestrowanie auta na kogoś innego, najczęściej rodzica, który ma już np. wypracowane wysokie zniżki. Niestety w tej chwili metoda powyższa nie jest już skuteczna. We wniosku o ubezpieczenie właściciel ma bowiem obowiązek ujawnienia faktu, że pojazd będzie używała osoba uznawana przez zakład ubezpieczeń za „młodą”, co w konsekwencji i tak spowoduje podwyższenie składki. Można naturalnie zataić ten fakt przed ubezpieczycielem i liczyć na szczęście. Polisa OC wprawdzie będzie wykupiona, więc nie zapłacimy kary za jej brak. Jednak w razie wypadku spowodowanego przez młodego kierowcę poniesiemy konsekwencje finansowe.
 
Lepszym rozwiązaniem jest zarejestrowanie pojazdu i wykupienie polisy na dwóch właścicieli. W większości przypadków zakład ubezpieczeń zsumuje wówczas zwyżki dziecka ze zniżkami rodzica. Co ważne, młodemu kierowcy zaczną się liczyć lata bezszkodowej jazdy.
 
Innym rozwiązaniem jest zwiększony udział własny w AC. Zamiast płacić wyższą składkę, ubezpieczający może przyjąć na siebie część ryzyka. Wykupując polisę młody kierowca może zdecydować, czy chce zapłacić np. o 10% wyższą składkę, czy w razie wypadku otrzymać o 10% niższe odszkodowanie.
Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowycho Rzecznik Ubezpieczonych Generalna Inspekcja Ochrony Danych Osobowych Certyfikat SSL Komisja Nadzoru Finansowego

Na skróty

Ubezpieczenie na narty

Ubezpieczenia na narty

Wszystko, czego potrzebujesz wyjeżdżając na narty lub snowboard - za granicę lub na terenie RP. Komfortowa obsługa - wszystkie polisy dostępne online - bez wychodzenia z domu!
Ubezpieczenia Assistance

Ubezpieczenia Assistance

Awaria, stłuczka, wypadek samochodowy mogą przydarzyć się każdemu. Zapewnij sobie komfortową pomoc i opiekę w kryzysowej sytuacji.

Sprawdź:
Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC

Szukasz oferty OC w życiu prywatnym, a może chcesz sprawdzić propozycje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla wybranej grupy zawodowej? Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!
Odszkodowania

Odszkodowania

U nas znajdziesz aktualne oferty firm odszkodowawczych, zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Sprawdź, jak uzyskać wysokie odszkodowanie!

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Ochrona prawna w sprawach karnych oraz przy dochodzeniu odszkodowań. Zapewnij sobie pomoc prawnika. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał skorzystać z jego usług.

Z naszym ubezpieczeniem będziesz miał możliwość korzystania z fachowej pomocy renomowanych kancelarii prawnych na terenie całego kraju. 
OFE

Otwarte Fundusze Emerytalne

Zbliża się czas, gdy będziesz musiał wybrać drugi filar emerytalny? A może chcesz zmienić fundusz, na który zdecydowałeś się jakiś czas temu?

Wszystkie Otwarte Fundusze Emerytalne w jednym miejscu!

Najciekawsze oferty:

Inne ubezpieczenia

Inne ubezpieczenia

Szukasz nietypowego ubezpieczenia? W tym miejscu znajdziesz niestandardowe propozycje - dla rowerzystów, ubezpieczenie dla psa lub kota, karty dla studentów i wiele innych.
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.
Ubezpieczenia online.pl sp. z o.o. © 2006-2015